PG 345 je těsnění čtvercového průřezu, vyrobené vícedráhovou konstrukcí pletení z čisté grafitové příze napuštěné inhibitorem koroze. Rohy ucpávky jsou zesíleny kvalitní karbonovou přízí za účelem zvýšení odolnosti v celém rozsahu teplot a vysokých tlaků.

PG 345
PG 345

Barva: Černá

Použití: Těsnění PG 345 je určeno pro rotační a vratné aplikace. Dále je doporučeno pro těsnění ventilů i jako statické těsnění. Přirozená stlačitelnost grafitu zaručuje dobré těsnící vlastnosti při poměrně nízké zátěži. Karbonová příze zvyšuje pevnost ucpávky při těsnění vysokých tlaků a teplot. Těsnění PG 345 se vyznačuje výbornou odolností proti chemikáliím (mimo silných oxidačních činidel) a proto je těsnění vhodné pro páru, vodu, oleje, rozpouštědla, kyseliny a většinu chemikálií v petrochemickém, chemickém, kryogenickém průmyslu, v teplárnách a v elektrárnách.

Technické předpisy: Rozsah pH 0 – 14. Maximální doporučená teplota od -250°C do 450°C. Maximální teplota páry do 650°C. Maximální doporučený tlak rotační 30 bar. Maximální doporučený tlak ventily 500 bar. Maximální obvodová rychlost 20m/sec.

Rozměry: Těsnění PG 345 se vyrábí ve čtvercovém průřezu v rozměrové řadě od 4 mm do 35 mm.